Velg ditt varehus

Eller finn den nærmeste butikken for meg automatisk:

Får ikke tilgang til posisjon

XL-BYGG logo

Velg din butikk

For å se sortiment og informasjon om din foretrukne XL-BYGG butikk

XL-BYGG DALE MALO avd. Molde

Bytt som mitt varehus

Åpningstider

mandag:07:00 - 17:00

tirsdag:07:00 - 17:00

onsdag:07:00 - 17:00

torsdag:07:00 - 18:00

fredag:07:00 - 17:00

lørdag:10:00 - 14:00

søndag:Stengt

Kontaktinfo

Jupitervegen 3
6419 Molde

Tlf:71 26 63 00
Epost:post@dalemalo.no

Om butikken

Historien til Dale Malo

Malo Sagbruk startet opp i 1890 med sagbruk på Malo. Byggevareforretningen på Bergmo i Molde ble først etablert 2. januar 1966.

Dale Bruk startet opp med sagbruk i Elnesvågen i 1947 og åpnet byggevareforretningen på samme sted i 1970. Siden etablerte Dale Bruk avdelinger på Eide og Vestnes.

Høy kompetanse

Hos de fire butikkene til XL-BYGG Dale Malo treffer våre kunder ansatte med solid kunnskap om byggevarer og byggeteknikker. Vi oppdaterer oss stadig for å kunne gi god faglig veiledning. Vi har ansatte som er arkitekter, interiørkonsulenter eller har spesiell kompetanse på tak, grunnmur, trelast, farge, verktøy, gulv, isolasjon, vindtetting med mer.

Vi har også Blink Hus-avdelinger i Molde og Elnesvågen. Omsetning for konsernet er på omlag 300 millioner og vi består av rundt 80 ansatte.

Våre ansatte

Magne Pettersen

Stilling:Salgskonsulent

Epost:magne@dalemalo.no

Tlf:40 43 31 34

Siri Åsgård

Stilling:Salgskonsulent Proff

Epost:siri@dalemalo.no

Tlf:40 43 31 37

Egil Horsgård

Stilling:Salgskonsulent

Epost:egil@dalemalo.no

Tlf:40 69 02 23

Joacim Fostervoll Kristensen

Stilling:Daglig Leder

Epost:joacim@dalemalo.no

Tlf:90 01 71 89

Kristian Fedje

Stilling:Salgs og markedssjef

Epost:kristian@dalemalo.no

Tlf:93 25 35 05

Svein Erik Johannessen

Stilling:Kundeansvarlig proff

Epost:sej@dalemalo.no

Tlf:46 54 44 48

Trond Olav Malo

Stilling:Kundeansvarlig proff

Epost:trond@dalemalo.no

Tlf:91 57 72 64

Kurt Dale

Stilling:Leder trelasthuset

Epost:kurt@dalemalo.no

Tlf:91 32 04 01

Per Arne Kroknes

Stilling:Salgskonsulent Lager

Epost:per@dalemalo.no

Tlf:40 43 31 61

Marcus Bakken Bargel

Stilling:Salgskonsulent Lager

Epost:marcus@dalemalo.no

Tlf:71 26 63 00

Lord Ruben Alexander Fostervoll

Stilling:Salgskonsulent Lager

Epost:

Tlf:71 26 63 00

Terje Solbakken

Stilling:Varemottaker, Verneombud

Epost:terjes@dalemalo.no

Tlf:40 43 31 57

Kent Rune Sorthe

Stilling:Innkjøpssjef

Epost:kent@dalemalo.no

Tlf:91 34 44 64

Frode Ødegård

Stilling:Logistikk Leder, Hovedverneombud, Miljøfyrtårnansvarlig

Epost:frode@dalemalo.no

Tlf:91 30 72 29

Chris Valø

Stilling:Salgskonsulent

Epost:chris@dalemalo.no

Tlf:99 54 98 97

Wenche Bergslid

Stilling:Avd.leder kjøkken

Epost:wenche@dalemalo.no

Tlf:90 36 03 21

Isabell Fyhn Broks

Stilling:Salgskonsulent Kjøkken

Epost:isabell@dalemalo.no

Tlf:45 14 20 45

Inger Lise Grefstad

Stilling:Butikksjef

Epost:inger.lise@dalemalo.no

Tlf:40 43 31 55

Tommy Hansen

Stilling:Kundeansvarlig Proff

Epost:Tommy.hansen@dalemalo.no

Tlf:41 31 28 28