XL-BYGG logoXL-BYGG logo

XL-BYGG GRIMSTAD

XL-BYGG Grimstad har sin historie tilbake til 1992. Vi er heleid av Mestergruppen, som er Norges største aktør på hus- og byggevaresiden.

Åpningstider

Mandag:06:30 - 15:30

Tirsdag:06:30 - 15:30

Onsdag:06:30 - 15:30

Torsdag:06:30 - 15:30

Fredag:06:30 - 15:30

Lørdag:Stengt

Søndag:Stengt

Bergemoveien 40, 4886 Grimstad


Tlf:

37 25 82 82

Epost:

felles.grimstad@xl-bygg.no

Spesielle åpningstider

09.05.2024 00:00:00Stengt

17.05.2024 00:00:00Stengt

20.05.2024 00:00:00Stengt

24.12.2024 00:00:00Stengt

25.12.2024 00:00:00Stengt

26.12.2024 00:00:00Stengt

31.12.2024 00:00:00Stengt

01.01.2025 00:00:00Stengt

17.04.2025 00:00:00Stengt

18.04.2025 00:00:00Stengt

21.04.2025 00:00:00Stengt

01.05.2025 00:00:00Stengt

29.05.2025 00:00:00Stengt

09.06.2025 00:00:00Stengt

XL-BYGG GRIMSTADXL-BYGG GRIMSTAD

Da Mestergruppen overtok byggevarekjeden XL-BYGG høsten 2016 var det et naturlig valg for oss å skifte kjede. Fra september året etter var vi medlem i Skandinavias største kjedekonsept innen byggevarer med de fordeler det gir for oss og våre kunder.

Vi har et topp moderne anlegg med 5200 m2 under tak, med alt fra impregnerte materialer til kamstål innendørs. Alle varer som skal leveres blir pakket innendørs. Butikken vår på 1200 m2 er nå bygget om med ny fasade, ny jernvare- og nye forbedrede utstillinger. Her vil det bl.a. bli lettere for deg som kunde å ta de riktige valgene når det kommer til hvilke byggevarer du skal velge.

I XL-BYGG kan vi også tilby konseptet Klappet & Klart hvor vi tar hele jobben for deg når du har et stort eller lite byggeprosjekt. Klappet & Klart er i samarbeid med våre lokale håndverkere.

Ansatte

Andreas Tingstveit HansenAndreas Tingstveit Hansen

Andreas Tingstveit Hansen

Epost: Andreas.Hansen@xl-bygg.noTlf: 45 50 38 71
Viktoria Johnsen KilstiViktoria Johnsen Kilsti

Viktoria Johnsen Kilsti

Epost: viktoria.kilsti@xl-bygg.noTlf: 46 43 06 51
Geir Harald SolheimGeir Harald Solheim

Geir Harald Solheim

Epost: ghs@xl-bygg.noTlf: 40 72 13 30
Øyvind MichelsenØyvind Michelsen

Øyvind Michelsen

Epost: oyvind.michelsen@xl-bygg.noTlf: 91 60 16 93
Fred LundeFred Lunde

Fred Lunde

Epost: fred.lunde@xl-bygg.noTlf: 92 26 58 16
Steinar IglandSteinar Igland

Steinar Igland

Epost: steinar.igland@xl-bygg.noTlf: 40 76 19 20
Aksel JakobsenAksel Jakobsen

Aksel Jakobsen

Epost: aksel.jakobsen@xl-bygg.noTlf: 45 24 89 21
Steffen SalvesenSteffen Salvesen

Steffen Salvesen

Epost: steffen.salvesen@xl-bygg.noTlf: 37 25 82 82
Per MjålandPer Mjåland

Per Mjåland

Epost: per.mjaland@xl-bygg.noTlf: 90 93 42 49
Sissel FlottorpSissel Flottorp

Sissel Flottorp

Epost: sissel.flottorp@xl-bygg.noTlf: 40 72 17 23
Kristoffer LarssenKristoffer Larssen

Kristoffer Larssen

Epost: kris@xl-bygg.noTlf: 46 43 02 54
Håkon BarthHåkon Barth

Håkon Barth

Epost: Hakon.barth@xl-bygg.noTlf: 46 41 78 51
Kristian KonnestadKristian Konnestad

Kristian Konnestad

Epost: kristian.konnestad@xl-bygg.noTlf: 90 29 79 03