:

XL-BYGG SELBU

Bytt som mitt varehus

Spesielle åpningstider

mandag:07:00 - 17:00

tirsdag:07:00 - 17:00

onsdag:07:00 - 17:00

torsdag:07:00 - 17:00

fredag:07:00 - 17:00

lørdag:09:00 - 14:00

søndag:

Om butikken

Granby Bruk ble etablert som sagbruk og mølle i 1924. Produksjon av bolighus startet i 1958, og i 1963 gikk man over til prefabrikasjon av hus. Selbu Byggevare, nå kjent som XL-BYGG Selbu, så dagens lys i 1961. Butikken ligger fortsatt på Granby industriområde og er i familien Langseth sitt eie slik det har vært siden oppstarten i 1924. Selbu Byggevare AS inngår i Selbuhus-konsernet sammen med en del andre firmaer. XL-BYGG Selbu er bidragsyter hos de lokale ski-, fotball- og håndballklubbene i Selbu. Virksomheten har vært medlem i kjeden siden 2014.

Ansatte

Rune Stokke

Stilling: Butikksjef

Epost: rune@xlbyggselbu.no

Tlf: 90 97 03 77

Ståle Borthen

Stilling: Salgskonsulent

Epost: stale@xlbyggselbu.no

Tlf: 90 67 04 25

Olav Jarle Hoås

Stilling: Salgskonsulent proff

Epost: olav@xlbyggselbu.no

Tlf: 90 97 51 10

Morten Rønsberg

Stilling: Salgskonsulent

Epost: morten@xlbyggselbu.no

Tlf: 90 97 35 88

Morten Aune

Stilling: Lagermedarbeider

Epost: mortena@xlbyggselbu.no

Tlf: 47 45 18 38

Rhoar Størseth

Stilling: Lagermedarbeider

Epost: rhoar@xlbyggselbu.no

Tlf: 92 23 13 79

Kim André Eidem

Stilling: Daglig leder

Epost: kim@xlbyggselbu.no

Tlf: 40 91 32 83

Sander Lundemo

Stilling: Salgskonsulent lager

Epost: sander@xlbyggselbu.no

Tlf: 90 67 21 64