:

Velg din butikk

For å se sortiment og informasjon om din fortrukne XL-bygg-butikk

XL-BYGG SOTRA BRUK

Bytt som mitt varehus

Åpningstider

mandag:06:30 - 17:00

tirsdag:06:30 - 17:00

onsdag:06:30 - 17:00

torsdag:06:30 - 17:00

fredag:06:30 - 17:00

lørdag:09:00 - 15:00

søndag:

Kontaktinfo

Tellnes Næringspark 3
5357 Fjell

Tlf:56 31 20 40
Epost:post@sotrabruk.no

Om butikken

Historien til Sotra Bruk AS
Sotra Bruk ble startet i 1957 av Aagot og Alfred Andersen. Butikken ble etablert på Brattholmen og drev den gang med salg av sand, sement, jern og butikkvarer av forskjellige slag. I 1981 kjøpte B. Telle Trearbeid virksomheten, og Sotra Bruk er i dag en del av Telle Gruppen AS.

Sotra Bruk hadde lenge to avdelinger. En på Brattholmen og en i Tellnes Næringspark. Våren 2020 valgte vi å samlokalisere butikkene i Tellnes Næringspark. Lokalene i Tellnes Næringspark ble i den forbindelse pusset opp, og vi utvidet varesortimentet til å bli en fullverdig byggevarebutikk.

Kom innom og se vår nye flotte butikk.

Våre ansatte

Eivind Forthun

Stilling:Daglig leder

Epost:eivind@sotrabruk.no

Tlf:47 66 67 08

Stian Stenehjem

Stilling:Butikksjef/Proffselger/Klappet og klart-ansvarlig

Epost:stian@sotrabruk.no

Tlf:95 11 36 65

Gisle Mellum

Stilling:Sjåfør

Epost:gisle@sotrabruk.no

Tlf:91 70 10 63

Roald Øvretveit

Stilling:Lagersjef

Epost:roald@sotrabruk.no

Tlf:48 99 07 38

Trond Dahl

Stilling:Lagermedarbeider

Epost:trond@sotrabruk.no

Tlf:40 02 20 65

Nils Ove Skoge

Stilling:Lagermedarbeider

Epost:nils@sotrabruk.no

Tlf:56 31 20 40

Eyvind Ulvenes

Stilling:Lagermedarbeider

Epost:

Tlf:56 31 20 40

Nils Nedrebø

Stilling:Proffselger

Epost:nils.nedrebo@sotrabruk.no

Tlf:99 31 27 05