XL-BYGG logoXL-BYGG logo

XL-BYGG SOTRA BRUK

Sotra Bruk driver med salg av trelast og byggevarer i Tellnes Næringspark på Sotra. Våre ansatte har lang og allsidig kompetanse innen byggebransjen. Ta kontakt med oss, så hjelper vi deg med å gjennomføre ditt prosjekt. Vårt varemerke er personlig service og god veiledning innen materialvalg.

Åpningstider

Mandag:07:00 - 17:00

Tirsdag:07:00 - 17:00

Onsdag:07:00 - 17:00

Torsdag:07:00 - 17:00

Fredag:07:00 - 17:00

Lørdag:09:00 - 14:30

Søndag:Stengt

Tellnes Næringspark 3, 5357 Fjell


Tlf:

56 31 20 40

Epost:

post@sotrabruk.no
XL-BYGG SOTRA BRUKXL-BYGG SOTRA BRUK
Historien til Sotra Bruk AS
Sotra Bruk ble startet i 1957 av Aagot og Alfred Andersen. Butikken ble etablert på Brattholmen og drev den gang med salg av sand, sement, jern og butikkvarer av forskjellige slag. I 1981 kjøpte B. Telle Trearbeid virksomheten, og Sotra Bruk er i dag en del av Telle Gruppen AS.

Sotra Bruk hadde lenge to avdelinger. En på Brattholmen og en i Tellnes Næringspark. Våren 2020 valgte vi å samlokalisere butikkene i Tellnes Næringspark. Lokalene i Tellnes Næringspark ble i den forbindelse pusset opp, og vi utvidet varesortimentet til å bli en fullverdig byggevarebutikk.

Kom innom og se vår nye flotte butikk.

Ansatte

Eivind ForthunEivind Forthun

Eivind Forthun

Epost: eivind@sotrabruk.noTlf: 47 66 67 08
Stian StenehjemStian Stenehjem

Stian Stenehjem

Epost: stian@sotrabruk.noTlf: 95 11 36 65
Gisle MellumGisle Mellum

Gisle Mellum

Epost: gisle@sotrabruk.noTlf: 91 70 10 63
Roald ØvretveitRoald Øvretveit

Roald Øvretveit

Epost: roald@sotrabruk.noTlf: 48 99 07 38
Trond DahlTrond Dahl

Trond Dahl

Epost: trond@sotrabruk.noTlf: 40 02 20 65
Nils Ove SkogeNils Ove Skoge

Nils Ove Skoge

Epost: nils@sotrabruk.noTlf: 56 31 20 40
Eyvind UlvenesEyvind Ulvenes

Eyvind Ulvenes

Tlf: 56 31 20 40
Nils NedrebøNils Nedrebø

Nils Nedrebø

Epost: nils.nedrebo@sotrabruk.noTlf: 99 31 27 05